1 / 5
Гарсоњера до Железничка 32м2
10.000 МКД
Цената е фиксна
12.10.2022 15:06

Скопје Центар / Скопје

Број на соби:

1

Квадратура:

32 m²

Греење:

Централно

Спрат:

Приземје

Тип на станот:

Во Зграда

Состојба:

Реновиран

Опрема:

Наместен

Лифт:

Да

Година на градба:

1999

Година на реновирање:

2014

Број на балкони:

Нема

Број на бањи:

1

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

Нема

Ориентација:

Северозапад

Адреса:

Острово, до железничка, во зградата ГЕТ кафе


ИЗДАДЕНO!

Издавам наместена гарсоњера на високо приземје.

ОПИС:
Ориентација Северо-запад. (Летно време е ладно и без клима).
Сигурносна врата.
Кујна со шпорет, нов фрижидер.
Креветот е купен 2015-та. Не е со устоена миризба, користен 3 години, нормален.
Стварите се нормални, употребливи без импровизации.
Перална и ТВ нема, ако Ви е потребно треба сами да си обезбедите..
Не е пушено, и преферирам непушачи.
Купатилото е големо дури и за голем стан (5.5квадрати).
Влезен ходник со длабок вграден плакар, широк (1.8метри) со огледало.

ВАШИ ОБВРСКИ:
- 10,000ден месечна кирија (нето)
- Режиски трошоци: струја, вода, парно (доаѓаше пред поскапувањата од 350-450ден) и трошок за влезот - заедничко домување.

УСЛОВИ ЗА РЕНТА:
Плаќање е на 1-2 секој месец.
На почеток се плаќаат две кирии, едната за тековниот месец, втората е кауција.

АДРЕСА:
Острово, до железничка во зградата - ГЕТ кафе.

Гарсоњерата се издава исчистена избелена (искречена).

Категорија: Недвижности / Станови

Се изнајмува од:

Суб Име
Потврден огласувач
070331222
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам