1 / 5
Семејна куќа, квалитетна градба во Куманово
1 €
Цената не е фиксна
26.06.2020 01:13

Куманово / Куманово

Број на соби:

5

Квадратура:

130 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Дрва

Дворна површина:

200 m²

Тип на домот:

Дуплекс - Лепена куќа

Состојба:

Стара

Опрема:

Полу наместен

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

2

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

1 Гаража

Ориентација:

Југоисток

Се продава куќа од прв сопственик на ул. Никола Тесла со 130м². Во близина на драгстор АНА. Куќата има големо дворно место од 260м².Самата куќа е на два спрата со 5 соби, 2 на првиот и 3 на вториот спрат. Има два посебни влеза. Куќата има подрумска просторија и два балкона од кои едниот 15м².
На предната страна од дворното место има градежен објект- гаража, додека пак на задниот дел од дворното место има градежен објект кој може да се искористи во повеќе намени, зависно од потребите. Исто така, во задниот дел на дворното место има можност за одгледување на земјоделски култури. Во предниот дел од дворното место има и лозови насади.
Куќата е на мирна локација.
Куќата и дворното место се со средена и целосна имотно-правна документација.
Цена по договор.

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Filip
Потврден огласувач
078 206 387
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам