1 / 3
СЕ ПРОДАВА КУЌА ВО КУМАНОВО/SE PRODAVA KUKJA VO KUMANOVO
110.000 €
14.03.2020 13:01

Куманово / Куманово

Состојба на предмет
Нов

Број на соби:

10

Квадратура:

300 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Струја

Дворна површина:

800 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Реновирана

Опрема:

Празен

Година на реновирање:

2020

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

2 Паркинг места

Ориентација:

Југ

Адреса:

11-ти Ноември бр.274

СЕ ПРОДАВА КУЌА ВО НАСЕЛБА БЕДИЊЕ ВО КУМАНОВО ВО БЛИЗИНА НА ФЗЦ 11 ОКТОМВРИ А.Д., НА УЛ. 11-ТИ НОЕМВРИ БР.274

КУЌАТА Е СО ПОВРШИНА ОД 300 m2 И ДВОРНА ПОВРШИНА(ПАРЦЕЛА) ОД 800 m2. ПОВРШИНАТА НА КУЌАТА СЕ СОСТОИ ОД ПРИЗЕМЈЕ (КАТ) СО 4 СОБИ И ВТОР КАТ СО 6 СОБИ.

КУЌАТА Е ОРГАНИЗИРАНА СО ДВА ПОСЕБНИ ВЛЕЗА. ВНАТРЕШНАТА ПОВРШИНА СОДРЖИ 3 СПАЛНИ СОБИ, 2 ДНЕВНИ СОБИ, КУЈНА, ТРПЕЗАРИЈА, ГОЛЕМ САЛОН, 2 ДЕТСКИ СОБИ, 2 ХОДНИКА, КУПАТИЛО И ГОЛЕМ БАЛКОН.

НА ПАРЦЕЛАТА СЕ ПРОСТИРА ГАРАЖАТА И ИМА ПОВЕЌЕ ПАРКИНГ МЕСТА.

КУЌАТА Е НА МНОГУ УБАВА ЛОКАЦИЈА НА 2 km ОД ЦЕНТАРОТ И ПЛОШТАДОТ НА ГРАДОТ.

КУЌАТА НЕ Е ОПРЕМЕНА И Е СПРЕМНА ЗА ЖИВЕЕЊЕ. ИМА ИНСТАЛИРАН ВОДОВОД И СТРУЈА, ИМА МОЖНОСТ И ЗА СОЛАРНА ЕНЕРГИЈА/ЗАТОПЛУВАЊЕ СО ИНСТАЛИРАНИ ПОТРЕБНИ ЦЕВКИ.

КУЌАТА Е СО ЧИСТ ИМОТЕН ЛИСТ.

ЦЕНА ПО ДОГОВОР.

ИНФОРМАЦИИ НА ТЕЛЕФОН 077/646-556 СТОЈАНЧЕ

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Стојанче
Потврден огласувач
077646556
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам