1 / 8
Козјак продава станови во градба на нова локација СТ2
1 €
28.09.2022 08:56

Куманово / Куманово

Состојба на предмет
Нов

Број на соби:

2

Квадратура:

40 m²

Греење:

Струја

Спрат:

2 кат

Тип на станот:

Во Зграда

Состојба:

Во градба

Опрема:

Празен

Лифт:

Да

Година на градба:

2020

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Југоисток

Адреса:

Локалитет СТ во Куманово

КОЗЈАК АД Куманово започна со изградба и продажба на станови, во станбените згради СТ2 и СТ3 на локолаитетот Стара Трафостаница, веднаш над Соколана во Куманово.
Ова е завршна фаза на урбанистичкиот комплекс СТ, со што се формира една назависна урбана целина, со сопствена интерна сообраќајница. Во целиот комплекс за потребите на сите станови и деловни простории, обезбедено подземно паркирање со пристпни рампи.
Градбата на целиот комплекс е во согласност со сите важечни прописи, нормативи и стандарди, како во однос на сеизмичка стабилност, енергетска ефикасност, функциноалноста, степенот на изграденоста и сл.
За повеќе информации обратете се на тел. 031 422 492, на e mail kozjakkumanovo@yahoo.com и kozjakkumanovo@gmail.com или посетете ја нашата веб страна www.kozjak.weebly.com

Категорија: Недвижности / Станови

Се продава од:

kozjak
Потврден огласувач
031422492
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам