1 / 10
КОПЛЕТЕН ЛУКСУЗЕН ИМОТ ВО с.ГРАДИШТЕ,КУМАНОВСКО
155.000 €
Цената е фиксна
05.07.2021 11:42

Куманово / Куманово

Квадратура:

294 m²

Број на соби:

6

Греење:

Дрва

Наместена:

Да

ПРОДАВАМ КОМПЛЕТЕН ИМОТ ВО с.ГРАДИШТЕ ,КУМАНОВСКО
25 КМ ОД КУМАНОВО (15 МИНУТИ ВОЗЕЊЕ)

ЛОКАЦИЈА ГРАДИШТАНСКИ ПЛАНИНИ ,НАДМОРСКА ВИСИНА 634 М.
НАД СЕЛО.
ОКОЛУ 2 КМ ПОД МАНАСТИР СВЕТИ ЃОРЃИЈА КОЈ Е НА НАДМОРСКА ВИСИНА ОД ОКОЛУ 998М.

КУЌА ОД ОКОЛУ 110 М2 ( ДНЕВНА КУЈНА ТРПЕЗАРИЈА, ТОАЛЕТ, СПАЛНА,ЧАРДАК ПОКРИЕН ,ПОДРУМ
СТОЛАРИЈА ДРВЕНА СЛОВЕНСКА ,СО КАПАЦИ
ГРАДБА КАМЕН 100 ЦМ ДЕБЕЛ ЗИД, ТУЛА,ИЗОЛАЦИЈА ,ЌЕРАМИДИ ,ДРВО, КЕРАМИКА ШПАНСКА, МАСИ ГРАНИТНИ ПЛОЧИ (MATTE GROSO)

ПОМОШЕН ОБЈЕКТ 64 М2 + ПОТКРОВЈЕ СО ИЗВЕДЕНИ СКАЛИ 64 М2.
ФУНКЦИОНИРА КАКО МЛЕКАРА-МАНДРА ВО МОМЕНТ. ИМА 4 СОБИ .
СОЛАРЕН БОЈЛЕР 200 ЛИТ.СО КОНТРОЛЕР .

ПОМОШЕН ОБЈЕКТ 120 М2 .
ФУНКЦИОНИРА КАКО ФАРМА ВО МОМЕНТ.
ЦИГЛА, ГРЕДИ ДРВЕНИ ,ЌЕРАМИДИ.

ИНФРАСТРУКТУРА
АСФАЛТЕН ПАТ ДО ВЛЕЗ-ПОРТА
ТРОФАЗНА СТРУЈА (СТАБИЛНА)

ВОДА ОД 4 БУНАРА
1-100 ЦМ..29.5 М ДЛАБОК
2-16 ЦМ =45 МЕТРИ ДЛАБОК
3-16 ЦМ =50 ЦМ
3-16 ЦМ=30 М
ВОДА ПИТКА, МИНЕРАЛНА(БЕЗ ЦО2)
ВО СЕКОЈ АГОЛ ОД ДВОР ИМА РАЗВЕДЕНО ВОДА И НЕКОЛКУ НАДВОРЕШНИ ЧЕШМИ(4)
КАНАЛ ИЗВЕДЕН И ФУНКЦИОНАЛЕН ВО СЕПТИЧКА ЈАМА ДЛАБОКА 9 М ЗИДАНА СО КАМЕН, ОДАЛЕЧЕНА 40 М.

ДВОР ОКОЛУ 9000 М2, ОБРАБОТЛИВ,ИСЧИСТЕН ОД КАМЕН.
ДВОР СЕ СОСТОИ ОД ДЕЛ НАМЕНЕТ ЗА ПАРК(ЦВЕЌЕ,ХОРТИКУЛТУРА, ОВОШТАРНИК , ГРАДИНА ЗА ЗЕЛЕНЧУК И НИВА)

ОВОШТАРНИКА 2 , СО ОКОЛУ 180 ДРВА СО ОГРОМЕН ИЗБОР НА ВИДОВИ И СОРТИ (БУКВАЛНО СЕ ШТО УСПЕВА ВО МАКЕДОНИЈА)
СТРАНСКИ СОРТИ,ОГРОМЕН ИЗБОР НА ЌРЕШНИ,ВИШНИ,МАРЕЛИ, КАЈСИИ, ПРАСКИ, ЈАПОНСКИ КРУШКИ, ЕВРОПСКИ КРУШКИ, БАДЕМИ, СЛИИ ЕВРОПСКИ И СЛИВИ ЈАПОНСКИ, ЈАБОЛКИ , КАМЧАТКА ОВОШЈЕ,ДУЊИ, КИНЕСКА УРМА ВО ПОЛН РОД, ЛЕШНИЦИ , ДРЕНКИ КАЛЕМЕНИ ....
ОКОЛУ 8000 КГ ОВОШЈЕ ВО РОДНИ ГОДИНИ.

ДЕЛ ЗА ГРАДИНА ЗЕЛЕНЧУКОВА Е ОКОЛУ 1000 М2 И ИМА КАП ПО КАП СИСТЕМ ОД ОКОЛУ 1000 М КАП ПО КАП СИСТЕМ.

ДВОР ИМА КАПИЈА ОД КОВАНО ЖЕЛЕЗО 5 М ШИРИНА И ЗИДАН КАМЕН.

МЕСТОПОЛОЖБА Е ПРЕКРАСНА ( 100 МЕТРИ ПОД ШУМА И ЛИВАДИ)
ИМА ДВА ПРИЛАЗА ОД АСФАЛТ И ЕКОНОМСКИ ДЕЛ ,ПАТ НАПРАВЕН ПОЗАДИ КУЌА -ЗА ШТАЛА (ОД АСФАЛТ ДО ШТАЛА)
(ВО МОМЕНТ Е ФАРМА ЗА КОЗИ )
МОЖНО Е ДОГОВАРАЊЕ ЗА КУПУВАЊЕ НА КУЌА (НАВЕДЕНО) +РАЗРАБОТЕН БИЗНИС ( КОЗИ АЛПИНА,ЕЛИТНО СТАДО И КОМПЛЕТНА ОПРЕМА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА СИРЕЊЕ)
ЦЕНА ЗА НАВЕДЕН ИМОТ Е ФИКСНА.
ПРОСЕЧНА ЦЕНА НА М2 ИЗНЕСУВА 17,2 ЕУР ЗАЕДНО СО ОБЈЕКТИ ( ПОД КРОВ ИМА 110+64+120 =294 М2)
ВЕ МОЛАМ НЕ СЕ ЈАВУВАЈТЕ ЗА ПОМАЛКУ ,НЕ СМЕ ЗАИНТЕРЕСИРАНИ ЗА КОМПЕНЗАЦИИ И СЛИЧНИ ПОНУДИ.
ЦЕНА ЗА ОВОЈ МАЛ РАЈ И СОДРЖИНА ШТО ГО ИМА Е НИСКА.
КВАЛИТЕТНО ЗИДАНО И ПРАВЕНО СО МЕРАК, НЕ Е ШТЕДЕНО НА НИШТО.

ФУНКЦИОНАЛЕН, НЕЗАВИСЕН ВО ГОЛЕМ СТЕПЕН .
ЗЕМЈА Е РОДНА И ПЛОДНА .

ИНФОРМАЦИИ НА ТЕЛЕФОН

О75 41 44 51
МАРЈАН

Категорија: Недвижности / Викенд куќи

Се продава од:

Marjan
Потврден огласувач
075414451
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам