1 / 8
ЕЛИТЕН КОМПЛЕТЕН ИМОТ ВО СЕЛО ГРАДИШТЕ КУМАНОВСКО
155.000 €
Цената е фиксна
01.10.2021 16:09

Куманово / Куманово

Број на соби:

8

Квадратура:

294 m²

Број на спратови:

Приземје

Греење:

Дрва

Дворна површина:

9000 m²

Тип на домот:

Останато

Состојба:

Реновирана

Опрема:

Наместен

Година на градба:

2000

Година на реновирање:

2100

Број на балкони:

Тераса + 1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Повеќе од 4 паркинг места

Ориентација:

Југ

Адреса:

СЕЛО ГРАДИШТЕ КУМАНОВСКО

ПРОДАВАМ
КОМПЛЕТЕН ИМОТ ВО с.ГРАДИШТЕ ,КУМАНОВСКО
25 КМ ОД КУМАНОВО (15 МИНУТИ ВОЗЕЊЕ).
ОД СВЕТИ НИКОЛЕ 18 ,ШТИП 40 КМ.

ЛОКАЦИЈА ГРАДИШТАНСКИ ПЛАНИНИ ,НАДМОРСКА ВИСИНА 634 М.
НАД СЕЛО,ПОГЛЕД ХОРИЗОНТ 30 КМ...
ЛОКАЦИЈА,
ОКОЛУ 2 КМ ПОД МАНАСТИР СВЕТИ ЃОРЃИЈА КОЈ Е НА НАДМОРСКА ВИСИНА ОД ОКОЛУ 998М.

КУЌА ОД ОКОЛУ 110 М2 ( ДНЕВНА КУЈНА ТРПЕЗАРИЈА, ТОАЛЕТ, ХОДНИК,, ПРИЗЕМНА ТЕРАСА,СПАЛНА,ЧАРДАК ПОКРИЕН ,ПОДРУМ
СТОЛАРИЈА ДРВЕНА СЛОВЕНСКА ,СО КАПАЦИ.
ГРАДБА КАМЕН 100 ЦМ ДЕБЕЛ ЗИД, ТУЛА,ИЗОЛАЦИЈА ,ЌЕРАМИДИ ,ДРВО, КЕРАМИКА ШПАНСКА.
МАСИ НА ЧАРДАК ,ФИКСНИ ОД ГРАНИТНИ ПЛОЧИ (MATTE GROSO)

ПОМОШЕН ОБЈЕКТ 64 М2 + ПОТКРОВЈЕ СО ИЗВЕДЕНИ СКАЛИ 64 М2.
ФУНКЦИОНИРА КАКО МЛЕКАРА-МАНДРА ВО МОМЕНТ. ИМА 4 СОБИ .
СОЛАРЕН БОЈЛЕР 200 ЛИТ.СО КОНТРОЛЕР .

ПОМОШЕН ОБЈЕКТ 120 М2 .
ФУНКЦИОНИРА КАКО ФАРМА ВО МОМЕНТ.
ЦИГЛА, ГРЕДИ ДРВЕНИ ,ЌЕРАМИДИ.

ИНФРАСТРУКТУРА
АСФАЛТЕН ПАТ ДО ВЛЕЗ-ПОРТА
ТРОФАЗНА СТРУЈА (СТАБИЛНА)

ВОДА ОД 4 БУНАРА
1-100 ЦМ..29.5 М ДЛАБОК
2-16 ЦМ =45 МЕТРИ ДЛАБОК
3-16 ЦМ =50 ЦМ
3-16 ЦМ=30 М
ВОДА ПИТКА, МИНЕРАЛНА(БЕЗ ЦО2)
ВО СЕКОЈ АГОЛ ОД ДВОР ИМА РАЗВЕДЕНО ВОДА И НЕКОЛКУ НАДВОРЕШНИ ЧЕШМИ(4)
КАНАЛ ИЗВЕДЕН И ФУНКЦИОНАЛЕН ВО
СЕПТИЧКА ЈАМА ДЛАБОКА 9 М ЗИДАНА СО КАМЕН, ОДАЛЕЧЕНА 40 М.

ДВОР ОКОЛУ 9000 М2, ОБРАБОТЛИВ,ИСЧИСТЕН ОД КАМЕН.
ДВОР СЕ СОСТОИ ОД ДЕЛ НАМЕНЕТ ЗА ПАРК(ЦВЕЌЕ,ХОРТИКУЛТУРА, ОВОШТАРНИК , ГРАДИНА ЗА ЗЕЛЕНЧУК И НИВА)

ОВОШТАРНИКА 2 ,
СО ОКОЛУ 180 ДРВА СО ОГРОМЕН ИЗБОР НА ВИДОВИ И СОРТИ (БУКВАЛНО СЕ ШТО УСПЕВА ВО МАКЕДОНИЈА)
СТРАНСКИ СОРТИ,ОГРОМЕН ИЗБОР НА ЦРЕШНИ,ВИШНИ,МАРЕЛИ, КАЈСИИ, ПРАСКИ, ЈАПОНСКИ КРУШКИ, ЕВРОПСКИ КРУШКИ, БАДЕМИ, СЛИИ ЕВРОПСКИ И СЛИВИ ЈАПОНСКИ, ЈАБОЛКИ , КАМЧАТКА ОВОШЈЕ,ДУЊИ, КИНЕСКА УРМА ВО ПОЛН РОД, ЛЕШНИЦИ , ДРЕНКИ КАЛЕМЕНИ ....
ОКОЛУ 8000 КГ ОВОШЈЕ ВО РОДНИ ГОДИНИ.

ДЕЛ ЗА ГРАДИНА ЗЕЛЕНЧУКОВА Е ОКОЛУ 1000 М2 И ИМА КАП ПО КАП СИСТЕМ ОД ОКОЛУ 1000 М КАП ПО КАП СИСТЕМ.

ДВОР ИМА КАПИЈА ОД КОВАНО ЖЕЛЕЗО 5 М ШИРИНА И ЗИДАН КАМЕН.

МЕСТОПОЛОЖБА Е ПРЕКРАСНА ( 100 МЕТРИ ПОД ШУМА И ЛИВАДИ)
ИМА ДВА ПРИЛАЗА ОД АСФАЛТ И ЕКОНОМСКИ ДЕЛ ,ПАТ НАПРАВЕН ПОЗАДИ КУЌА -ЗА ШТАЛА (ОД АСФАЛТ ДО ШТАЛА)
(ВО МОМЕНТ Е ФАРМА ЗА КОЗИ )

МОЖНО Е ДОГОВАРАЊЕ ЗА КУПУВАЊЕ НА КУЌА (НАВЕДЕНО) +РАЗРАБОТЕН БИЗНИС ( КОЗИ АЛПИНА,ЕЛИТНО СТАДО И КОМПЛЕТНА ОПРЕМА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА СИРЕЊЕ)
ЦЕНА ЗА НАВЕДЕН ИМОТ Е 155 000 ЕВРА, ФИКСНА.
ПРОСЕЧНА ЦЕНА НА М2 ИЗНЕСУВА 17,2 ЕУР ЗАЕДНО СО ОБЈЕКТИ ( ПОД КРОВ ИМА 110+64+120 =294 М2+64 М2 ПОТКРОВНА ПЛОЧА.

НЕ СМЕ ЗАИНТЕРЕСИРАНИ ЗА КОМПЕНЗАЦИИ И СЛИЧНИ ПОНУДИ.

КВАЛИТЕТНО Е ПРАВЕНО СО МЕРАК, НЕ Е ШТЕДЕНО НА НИШТО.

КОМФОРЕН ,ФУНКЦИОНАЛЕН И ЛУКСУЗЕН ИМОТ .
НЕЗАВИСЕН ВО ГОЛЕМ СТЕПЕН .
ЗЕМЈА Е РОДНА И ПЛОДНА .
ПОГОДЕН Е ЗА СЕМЕЈНА ЕКОНОМИЈА И ПРОЗИВОДСТВО НА ХРАНА И ПРЕРАБОТКИ.


ИНФОРМАЦИИ НА ТЕЛЕФОН

О75 41 44 51
МАРЈАН


Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Marjan
Потврден огласувач
075414451
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам