1 / 6
Слики од Димитар Стојчевски
По Договор
04.10.2022 12:44

Крива Паланка / Крива Паланка

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Уметнички цртежи од познатиот македонски академски сликар Димитар Стојчевски,техника комбинирана акварел и колаж, пет цртежа со паспарту.
Димензите се без паспарту, само цртежот
1. Апстракни птици 18х14.5цм
2. Цвеќе 20х12цм
3. Апстракно 17.5х13.5цм
4. Апстракно 17.5х13.5цм
5. Анѓел музичар 24х10цм
6.Архислов 34х24цм без паспарту.
Сите шест цртежи одат во паќет посебно не ѓи делам, испраќам по карго.

Категорија: Антиквитети, Уметност, Колекц. / Уметнички слики

Се продава од:

Kriva Palanka
Nikola Tesla 23
Потврден огласувач
070316915
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам