1 / 12
СЕ ПРОДАВА КУЌА ВО ВЛАЕ-193М2
1 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

17.05.2022 12:36

Карпош / Скопје

Број на соби:

7

Квадратура:

193 m²

Број на спратови:

1 спрат

Греење:

Струја

Дворна површина:

61 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Стара

Опрема:

Полу наместен

Година на градба:

2005

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

2

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Нема

Ориентација:

Исток

Адреса:

ВЛАЕ

СЕ ПРОДАВА КУЌА ВО ВЛАЕ ГРАДБА 2005 ГОД.ВО БЛИЗИНА НА КАМ МАРКЕТ,СО ВНАТРЕШНА ПОВРШИНА ОД 182М2,11М2 ТЕРАСА /БАЛКОН,10М2 ПОДРУМ И 61М2 ДВОР.
КУЌАТА СЕ СОСТОИ ОД ПРИЗЕМЈЕ И КАТ,ПРИ ШТО НАД ДНЕВНАТА НА КАТОТ ИМА ГАЛЕРИСКИ ДЕЛ СО ПРЕКРАСЕН ПРОСТОР , ПОГЛЕД И МАЛО ВЦ.
НА 1 КАТ ИМА ДНЕВНА СО КУЈНА,ГОСТИНСКО ВЦ,СО ПРЕДПРОСТОР ЗА ДВЕ СПАЛНИ И БАЊА
И ЗАЕДНИЧКА ТЕРАСА ОД ДВЕТЕ СПАЛНИ СОБИ.
ПРИЗЕМНИОТ ДЕЛ СЕ СОСТОИ ОД ДНЕВНА СО КУЈНА,ДВЕ СПАЛНИ СОБИ И БАЊА,ОД ДНЕВНАТА СЕ ИЗЛЕГУВА МАЛ ДВОР .
ПРИЗЕМЈЕТО И КАТОТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЗАЕДНИЧКИ СКАЛИ ,НО МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРААТ И КАКО ДВА ПОСЕБНИ СТАНБЕНИ ЕДИНИЦИ,СО УШТЕ ЕДНО ДВОРНО МЕСТО НАПРЕД НА ГЛАВНИОТ ВЛЕЗ.СЕ ШТО Е ВГРАДЕНО (ПЛАКАРИ ,КУЈНИ И 4 КЛИМИ УРЕДИ)ОСТАНУВА И Е ВКЛУЧЕНО ВО КУПОПРОДАЖНАТА ЦЕНА.

ШИФРА.2122

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од: Претпријатие

АРХИТОП АГ ДООЕЛ
Потврден огласувач
075255695
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам