1 / 3
Се продава плац со стара куќа во Делчево
19.000 €
Цената не е фиксна
05.03.2023 19:46

Делчево / Делчево

Број на соби:

6

Квадратура:

165 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Нема

Дворна површина:

65 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Стара

Опрема:

Празен

Година на градба:

1927

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Нема

Ориентација:

Североисток

Адреса:

ул. Маршал Тито бр.28

Се продава плац од 165 м2 на ул. „Маршал Тито“ со маркица за граба 10 на 9 м - Пр+2+Пк со инфраструктурни приклучоци и делумно ослободување од комуналии.
Во цената се вклучени:
-Проект за рушење на стариот објект;
-Основен проект за новата градба.
-Ослободување на комуналии за 107 м².
Цена 19 000 евра
Телефон: 070235463 Ванчо

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од: Претпријатие

Andrej Modulor
Ристо Крле бб Струга
Потврден огласувач
078478065
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам