1 / 7
Land Rover Discovery 4
21.990 €
03.02.2023 17:06

Тетово / Тетово

Марка:

LandRover

Модел:

Discovery

Година:

2012

Гориво:

Дизел

Километри:

190000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Црна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

02.2023

Сила на моторот:

155 kw / 211 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Се продава Land Rover Discovery 4 2012 год 3.0 TDV6 210ks 4x4 со автоматски менувач, неувезуван од втор сопственик, со поминато 230.000км редовно сервисиран со сервисна книшка, возилото е во највисоко ниво опрема и поседува:
- ABS , ESP, Серво волан
- Алуминиумски фелни
- паркинг сензори
- ел прозори
- ел ретровизори
- Кожен ентериер
- двозонска клима
- темпомат
- електрика на седишта
- гречи на седишта
- блокажа на диференцијал
- воздушна амортизација
- редуктор
- повеќе off-road режими на возење
- LED дневни светла
- Bi-xenon
- Harman Kardon озвучување
и останата опрема.
Возилото е регистрирано до 18.02.2023 год

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

AVTO CAJKA
Маршал Тито бб. Тетово
Потврден огласувач
070 256 090
Испрати Е-маил до огласувачот

Citroen Berlingo 1.4i

2490 €

Land Rover Discovery 4

21990 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам