1 / 8
ДЕЛОВЕН ПРОСТОР ВО ЦЕНТАР 1
По Договор
29.09.2022 11:01

Карпош / Скопје

Се продава/изнајмува деловен простор (во овој момент ресторан) со двор на Бул„Св. Климент Охридски“ – Скопје, КО Центар 1.
Деловниот простор е со површина од 111 м2 . Истиот поседува и двор со летна бавча во површина од 51м2 за која има уредна дозвола за нејзино поставување.
Се наоѓа на атрактивна локација (спроти „Театар Комедија“) и има поглед на главниот булевар што ја прави интересна за најразличен вид на дејност.
Во моментов е целосно опремена и може да функционира согласно досегашната состојба (како ресторан), но може и да се пренамени за секаков вид на деловно работење (канцеларии, продажба и тн)
Поседува парно греење, но и греење и ладење со клима инвертери.
Деловниот простор поседува и два тоалети.
Истиот има имотни листови и целосна документација за фукнционирање на дворот без никакви прибелешки (товари).

https://katstarnedviznosti.mk/delovni_prostorii/deloven-prostor-centar1/

Категорија: Недвижности / Деловен простор / Останато

Се изнајмува од: Претпријатие

Кат-стар про Недвижности
ул. Душко Поповиќ бр.2а (Гостивар) [][][] ул. Њуделхиска бр.4-4 (Скопје)
Потврден огласувач
078377777 071339504
Испрати Е-маил до огласувачот

Се продава стан со двор позади "Fitness House"

0 €

ПЛАЦЕВИ ВО ГЛУВО БРАЗДА

0 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам