1 / 4
Куќа за деловен простор
1.800 €
17.08.2022 13:25

Карпош / Скопје

Квадратура:

240 m²

Куќата е лоцирана во Тафталиџе, во близина на супермаркетот Веро 2.Вкупна површина на куќата е 312 м2, а без балкони и тераси е 240 м2. Покрај куќата и позади има градина од околу 140 м2. Пред куќата има индивидуален паркинг простор за две возила, плус две возила на тротоарот. Од задната страна на дворот се најдува јавен паркинг за повеќе возила како и паркингот на Супермаркет Веро во близина.
Куќата се состои од вкупно 11 простории и е погодна и прилагодена за канцеларии – деловен простор.
Kуќата е градена сеизмички, по сите градежни стандарди. Има приклучок и користи градски систем за централно греење. Во сите простории нсталирани се клима уреди.
Ориентирана е Север-Југ, со главен влез на први кат и фасада кон Исток. Постојат и два влеза на приземјето, еден од источната страна и еден од северната – улична страна.

Од Западната страна е заштитена со дуплекс, симетрична куќа.
Дворот е озеленет со неколку зимзелени дрва, жбунови и трева. Кон соседите е насадена и негувана жива ограда.
Шифра: 1498

Категорија: Недвижности / Деловен простор / Канцеларија

Се продава од:

Агенција МИ-ВА мба
Потврден огласувач
070361241
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам