1 / 10
Стан во Центар- Скопје спроти Рамстор Мол
300 €
Со вклучен ДДВ
12.10.2022 14:40

Скопје Центар / Скопје

Број на соби:

3

Квадратура:

91 m²

Греење:

Централно

Спрат:

10 кат

Тип на станот:

Во Зграда

Состојба:

Реновиран

Опрема:

Наместен

Лифт:

Да

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

1

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Југозапад

Адреса:

бул. Св. Кирил и Методиј 38

Трособен стан од 91 м2, со поволна локација во Центар, во кулите веднаш спроти Рамстор (до поранешен ресторан Победа) со сите удобности: централно (парно) греење, машина за перење, клима уред, микробранова, машина за миење садови, една бања и еден тоалет.

Реновираните прозори овозможуваат мирен престој и покрај локацијата во централното градско подрачје, додека автобуската постојка овозможува лесна поврзаност со остатокот од градот. Лоциран на 10-ти спрат, со 2 функционални лифтови.

Сметките за 4 лица се движат од 6500-7000 денари месечно: струја, вода, парно и за одржување на заедничкиот простор во зградата(во истата е пресметан и евентуален приклучок за интернет, за кој одлучуваат станарите).

Цена: 300 евра месечно (цената го вклучува и данокот)

Достапен по Viber

+389 70 315 843
+389 71 204 119


For rent, three room apartment of 91 square meters in Centar, favorably located in the towers immediately opposite from Ramstore Mall (next to the former restaurant Pobeda) with all comforts: central heating, washing machine, air conditioning, microwave, dishwasher, one bath and one small bathroom.
Renovated windows allow for a quiet stay despite the central location of the apartment, while the surrounding bus station allows easy access to the rest of the city. Located on the 10th floor, with 2 functional elevators.
Bills for 4 persons come to about 6500-7000 denars (110-120 euros) monthly: electricity, water utilities, central heating and maintenance of the building’s common area (this also includes a possible internet connection, on which the tenants decide).

Price: 300 euros (the price includes the appropriate tax).

Available on Viber

+389 70 315 843
+389 70 204 119

Категорија: Недвижности / Станови

Се изнајмува од:

Cveta
Потврден огласувач
+38970315843
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам