1 / 12
PC Zone gaming kompjuteri csgo dota lol gta
250 €
30.05.2023 12:37

Битола / Битола

Xaрд диск HDD:

1 TB

РАМ Меморија:

8 GB

Модел на процесор:

Intel Core i3

Тип на хaрд диск:

SSD

Цената е сменета затоа што поскапите модели се продадени и плус има попуст на останатите:

CPU: 3,7 GHz (i3-4170)
MB: Gigabyte GA-H97-HD3
RAM: 16GB Kingston HyperX
HDD: 1TB Western Digital
VGA: MSI GTX 1050 2GB Windforce OC
PSU: Matrix 800W (12cm fan)
Цена: 15.000 денари
--------------------------
CPU: i3-4170, 3700 MHz
MB: Gigabyte GA-H97-HD3
RAM: 8GB Kingston HyperX
HDD: 1TB Western Digital
VGA: GTX 750Ti 2GB Windforce OC
PSU: Matrix 800W (12cm fan)
Цена: 12.000
--------------------------
CPU: AMD Athlon II X2 250 (3.0GHz)
MB: ECS MCP61M-M3
RAM: 2GB DDR3 1333
HDD: Western Digital 80GB
VGA: Geforce 9800 GT 512MB (256bit)
Цена: 2500 денари (40 евра)
--------------------------
Монитори:
19" Hyndai X93W = 950 ден (15 евра)
24" BenQ XL2411P = 6200 ден (100 евра)
---------------------
Мауси:
SteelSeries Rival 110 = 620 ден (10 евра)
V8M Bloody = 310 ден (5 евра)
P93 Bloody = 310 ден (5 евра)

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Се продава од:

Vasko
Потврден огласувач
075370140
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам