1 / 11
Maserati Levante Diesel
78.000 €
25.05.2023 15:36

Ѓорче Петров / Скопје

Марка:

Maserati

Модел:

Levante

Година:

2017

Гориво:

Дизел

Километри:

65000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Бела

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

10.2023

Сила на моторот:

202 kw / 275 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Редрајв ДООЕЛ Скопје продава:
Maserati Levante - APPROVED by Redrive

Технички спецификации:
Мотор,зафатнина: 3.0 Дизел
Максимална моќност: 271 кс (202kW)
Максимален вртежен момент: 600Nm
Максимална брзина: 230km/h
Забрзување од 0 до 100 km/h: 6.9s
Трансмисија: 8-степен автоматски менувач
Погон на движење: Погон на сите четири тркала
Потрошувачка на гориво (l/100 km): 7.2l/ 100 km

За повеќе информации посетете го салонот на Масерати Македонија во склоп на Редрајв или јавете се на телефонскиот број 075244145

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Редрајв
Потврден огласувач
075244145
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам