Logo

Elektricar instalacii - Електричар инсталации

Број на оглас: 1935342 | Објавен на: 12.07.2018, 16:24
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1 МКД

Категорија: Услуги, Сервисери / Градење, Реновирање / Електрика инсталација

Вид на оглас: Се продава


Почитувани, следниве квалитетни услуги од областа на електриката:
• ПРОЕКТИРАЊЕ НА ЕЛЕКТРИЧНИ ИНСТАЛАЦИИ, изведба на нови ел. инсталации, монтажа на доводни кабли, разводни ормари и броила, контролни броила, проверка и поправка на инсталации,
• ЗАМЕНА НА СТАРИТЕ РАЗВОДНИ ТАБЛИ, монтажа на нови разводни табли со автоматски осигурувачи и FID склопки,
• МОНТАЖА И ПОПРАВКА НА ЕЛЕКТРИЧНИТЕ АПАРАТИ ВО ДОМАЌИНСТВОТО, поправка на бојлери, шпорети, термо печки, калолифери, тајфуни, електромотори, хидрофори и др. апарати,
• МОНТАЖА НА ОСВЕТЛЕНИЕ, халогени, лед и штедливи сијалици,
• ИСЧИСТЕТЕ ГО КАМЕНЕЦОТ ОД ВАШИТЕ БОЈЛЕРИ продолжете го нивниот животен век, заштедете електрична енергија и намалете ја можноста за дефект во зимскиот период,
• ИЗВРШЕТЕ ПРОВЕРКА НА СИСТЕМОТ ЗА ЗАЗЕМЈУВАЊЕ НА ВАШИОТ ОБЈЕКТ, мерење на вредноста на отпорот на заземјувањето и оцена на неговата состојба со евентуални предлог мерки и решенија,
• СИСТЕМИ ЗА ШТЕДЕЊЕ НА ЕЛЕКТРИЧНАТА ЕНЕРГИЈА, информирајте се за системите за штедење на електричната енергија и почнете да штедите.

Сите овие услуги Ви ги нуди АЛЕКСАНДАР 070794586, искусен електроинженер со повеќе од 15 год. искуство и Лиценци од Комората на овластени архитекти и инженери на Р.М
Сите прашања во врска со услугите од огласот може да ги испратите на email: lightelectrica.mk@gmail.com

 Скопје    Општина:Аеродром

Прати Е-Маил

 Сашо

Потврден огласувач