1 / 12
BESKONTAKTEN LASERSKI INFRA RED TERMOMETAR OD 35c-43c
1.000 МКД
04.01.2023 09:23

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

- DIDITALNI BESKONTAKTENI LASERSKI INFRACRVENI TERMOMETRI ZA BRZO I PRECIZNO MERENJE NA TELESNATA TEMPERATURA NA DECA I VOZRASNI.
Карактеристики:

1. Точно мерење: Производот го прифаќа оптичкиот принцип, точноста на мерењето се контролира на ± 0,2.

2. Едноставна работа: Производот поддржува мерење на температурата со едно копче.

3. Практично читање: Производот прифаќа режим на читање на дигитален дисплеј и поддржува дизајн на позадинско осветлување.

4. Високи безбедносни перформанси: Производот поддржува бесконтактно мерење, што значително ја подобрува безбедноста.

5. Поставки за корекција:

F1 - Поставување единица-F1 функција (фабрички стандард е степен целзиус)

F2- Поставување на прекинувач за звук со навестување (вклучен звук на фабрички стандард)

F3. Поставка за предупредување за висока температура-F3 (фабрички е 37,5c)

F4 - Поставување на задно осветлување (фабрички стандардно вклучено)

F5- Exit Setup Mod Кога сте во состојба F1 / F2 / F3 / F4, долго притиснете го копчето за поставување (поставување) 3 секунди за автоматски да излезете од поставката.

Опис:

1. Податоци за складирање: Зачувајте 32 групи на податоци за мерење, што е погодно за анализа и споредба на индивидуални и повеќе лица.
- PRAKAME PREKU KARGO SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA DO VASIOT GRAD ILI ADRSA NA ZIVEENJE. 077-735-790 070-607-455

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Професионални алати

Се продава од:

INKUBATOR-INKUBATORI I OPREMA - DIGITALNI MERNI INSTRUMENTI
Потврден огласувач
070-607-455 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

ELKTRONSKI DIGITALEN PRECIZEN TERMOSTAT ZA INKUBATORI

1500 МКД

DIGITALEN TERMOSTAT-KONTROLER ZA REGULIRANJE TEMPERATURA

600 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам