1 / 10
stereo tjuner philips 186
По Договор
13.11.2020 09:19

Бутел / Скопје

vo orginalna sostojba priem na stanici faka bez antena vidi gi site moi oglasi
Philips AH186
AM/FM Stereo Tuner
Specifications
Type: Mono/Stereo Tuner

Tuning Bands: FM, MW

Tuning Scale: Analogue

FM Tuning Range: 87.5 to 108 MHz

MW Tuning Range: 520 to 1605 kHz

Sensitivity: 0.85uV (FM), 100uV (MW)

Signal to Noise Ratio: 70dB (FM)

Distortion: 0.25% (FM)

Selectivity: 70dB (FM), 35dB (MW)

Frequency response: 40Hz to 12.5kHz (FM)

Dimensions: 480 x 150 x 380mm

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Радио ресивери

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

stereo tjuner philips 186

0 €

marantz sr-5023

250 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам