1 / 12
vintage stereo resiver Philips 22ah777
По Договор
22.06.2022 23:48

Бутел / Скопје

Испраќам по карго    

so orginalni tranzistori trba zamena samo na svetlo na predniot panel vrven stereo resiver vidi sliki orginalni vidi gi site moi oglasi
Philips AH777
AM/FM Stereo Receiver (1978)
Specifications
Tuning range: FM, MW

Power output: 55 watts per channel into 4Ω (stereo)

Frequency response: 10Hz to 60kHz

Input sensitivity: 2mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 75dB (line)

Speaker load impedance: 4Ω (minimum)

Year: 1978

12 kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Радио ресивери

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

yamaha rx-v367

0 €

sony str-db930qs

0 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам