1 / 10
marantz pm-54
80 €
24.11.2022 23:21

Бутел / Скопје

Испраќам по карго    

orginalna sostojba vidi sliki orginalni vidi gi site moi oglasi
Marantz PM-54
Stereo Integrated Amplifier (1985-95)
Specifications
mkII
Power output: 60 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 10Hz to 70kHz

Total harmonic distortion: 0.02%

Damping factor: 100

Input sensitivity: 0.25mV (MC), 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 86dB (MM), 96dB (line)

Output: 465mV (line)

Dimensions: 416 x 118 x 334mm

Weight: 9.5kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

technics su-v4a

0 €

3 POJACALA GRUNDIG V-8300

50 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам