1 / 10
ROLETNI/KOMARNICI/VENECIJANER/VARIOLAJT/TENDI/ZEBRA
12 €
25.06.2022 13:23

Кисела Вода / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Производство , монтажа и сервис на високо квалитетни венецијанер ролетни, варилајт , роло и зебра завеси, пвц и алуминиум ролетни, комарници и тенди од сите видови, чадори

*ВЕНЕЦИЈАНЕР РОЛЕТНИТЕ се изработуваат од алуминиумски ламели со ширина од : 16мм и 25мм и дебелина од 20 микрони. Венецијанерот го има во избор од повеќе дезени и бои и во варијанта со перфорирани ламели,копија на дрво, со бордури, дрвен венецијанер, ал.венецијанер од 35мм и 50мм.
____________________________________________

*ВАРИОЛАЈТ ЗАВЕСИТЕ – претставуваат вертикални ленти кои висат на алуминиумска водилка во која е сместен механизам за управување со завесата.
____________________________________________

*ЗЕБРА ЗАВЕСИТЕ претставуваат двослојни наизменични полу-непроѕирни и чисто плетени ткаени крила кои обезбедуваат визуелна елеганција за самите прозори и врати во Вашиот дом.
____________________________________________
*РОЛО ЗАВЕСИТЕ се замена за надворешните ролетни. Во зависност од материјалот од кои се изработуваат, можат да се користат за комплетно затемнување (blackout) или со различна пропусливост на светлина, роло завесите најчесто се изработуваат од пластифициран материјал т.н screen , кој се и незапаливи.
____________________________________________

Воедно работиме и со монтажа на ПВЦ и АЛ РОЛЕТНИ и КОМАРНИЦИ И ТЕНДИ од сите типови.
Нудиме соработка и големопродажба на ролетари,занаетчии и производители на ПВЦ И АЛ столарија од цела Македонија. За повеќе информации,прашања и нарачки
____________________________________________
Venecijanki , venecijaner roletni , venecijan, Variolajt zavesi , rolozavesi , drven venecijaner , PVC Prozori i vrati , roletni , komarnici, венецијанки, венецијанер ролетни , венецијан , вариолајт завеси , ролозавеси , ПВЦ / PVC Прозори и врати , пластични ролетни , алумин ролетни , комарници , roletar , ролетар
____________________________________________


INFORMACII ISKLUCIVO NA
077/670-691

Категорија: Дом и Градина / Врати, Прозори и додатоци / Ролетни

Се продава од:

Petar
Потврден огласувач
077670691
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам