Logo

kamen,ploci,skrilec

Број на оглас: 1213515 | Објавен на: 14.07.2019, 11:47
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Цена: 1 МКД
Цената не е фиксна

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Суровини

Вид на оглас: Се продава


Вршиме експлоатација и продажба на украсен архитектонско-градежен камен ШКРИЛЕЦ за поплочување на патеки,цоклиња,фасади,тротоари,паркиралишта,потпорни зидови,собни камини,скари,фонтани,надворешни огради и разни други декоративни апликации камен за зиданје.Каменот се експлоатира во Рудник РАДИБУШ,о.Ранковци 20км пред Крива Паланка и е еден од најквалитетните шкрилци што може да се најдат на Европски пазар,а тоа го потврдуваат и податоците од извршените лабораториски испитувања на физичко-механички,хемиски и минеролошко-петрографски карактеристики испитани на Градежен Институт со меѓународен сертификат. За подетални информации или јавете се на моб.: 070-229-100 или повеќе фотографии посетете ја нашата веб-страна www.slate.mk

  Крива Паланка    Општина: Ранковце

Прати Е-Маил

  osvit caloski

Потврден огласувач