Logo

СЕ ПРОДАВА УРБАНИЗИРАН ПЛАЦ ОД 15000 М2

Број на оглас: 1254946 | Објавен на: 02.07.2019, 20:58
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Квадратура: 15000 m²

Тип на земјиште: Градежно

Цена: 20 €
Цената не е фиксна

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


СЕ ПРОДАВА ИЛИ ИЗДАВА ПОД НАЕМ УРБАНИЗИРАН ПЛАЦ ОД 15000 М2 ВО ИНДУСТРИСКА ЗОНА НА ПАТОТ ЗА ПРОСЕНИКОВО ВО БЛИЗИНА НА АГРОКОР,АЛ-МАК,САФИР ПРОМЕТ ,СВЕТЛИНА ПРОМЕТ МЛИНОТ И НОВИОТ ТРАНЗИТЕН ПАТ.
ПЛАЦОТ Е СО ВКУПНА ГОЛЕМИНА ОД 15000 М2 И Е УРБАНИЗИРАН И ТРАНСФОРМИРАН СО ДЕСЕТ ГРАДЕЖНИ ПАРЦЕЛИ КОИ ШТО СИТЕ ИЗЛЕГУВААТ НА ПРОЕКТИРАНИ УЛИЦИ. ЦЕЛИОТ ПЛАЦ Е ОГРАДЕН СО СОПСТВЕНА ОГРАДА , ИМА ИЗГРАДЕНО ОБЈЕКТ НА ДВА СПРАТА СО ПОВРШИНА ОД 120 М2 КОЈ Е ЛЕГАЛИЗИРАН КАКО ИНДУСТРИСКИ ОБЈЕКТ ,ОВОШТАРНИК СО 100 ДРВЈА ,ЕДНА ПУМПА СО ЖИВА ВОДА И ДВЕ ПУМПИ СО МОТОР, ВО САМИОТ ПЛАЦ НА СТРАНА ПОМИНУВА ЕДНА ДАЛНОВОДНА БАНДЕРА СО МОЖНОСТ ЗА ЛЕСЕН ПРИКЛУЧОК НА ЕЛЕКТРИЧНАТА МРЕЖА И СОПСТВЕН ПАТ ДО АСФАЛТНИОТ ПАТ СТРУМИЦА-ПРОСЕНИКОВО.
ДО ПЛАЦОТ ПОМИНУВА ГАСОВОДНАТА ЛИНИЈА.
САМО ЗА ОЗБИЛНИ КУПУВАЧИ.
078 414 836 КИРО ,077434143

  Струмица    Општина: Струмица

Прати Е-Маил

  Robert