Logo

Solarni sitemi za vikendica - GOLEM KOMPLET

Број на оглас: 1393098 | Објавен на: 30.12.2019, 21:26
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 65.000 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Соларните апарати енергија

Вид на оглас: Се продава


Голем комплет за викендица
Најпродаваниот комплет за викендици!!!
Досега е монтиран во преку 50 викендици низ Македонија,а барем 3-4 пати повеке е купен и монтиран од самите купувачи.
Содржи :
- 3 соларни фотонапонски панели од 150 W
- 1 контролер за полнење на акумулаторот од 30А
- 1 инвертер од 12V/2KW
- 2 специјални соларни акумулатори од 6V/240Ah , со длабоко празнење
Може да напојува 4-5 штедливи ламби од 5-10 W и телевизор , навечер, а и помал фрижидер (но не замрзнувач или витрина-фрижидер)и тоа цело време,24 сати на ден. Повремено може да се користи за бормашина или пумпа за вода до 350W и слични апарати.
И за некои помали апарати: радио, полнач за мобилен и сл.
Сосем доволно за Вас и за Вашите пријателите и роднини да поминете угодно со ладен пијалок, храна и забава во Вашата викендица.
Цената е 65000 денари или 1050 евра ,со наша монтажа и монтажен материјал .
Ако сами го монтирате цената е 100 евра помалку, а ке Ви биде испорачан по Карго во Вашиот град.

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 МФЦ-СОЛАР