Logo

Solarni sitemi za vikendica - MEGA 2 KOMPLET

Број на оглас: 1393110 | Објавен на: 30.12.2019, 21:26
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 123.000 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Соларните апарати енергија

Вид на оглас: Се продава


МЕГА 2 - комплет за викендици.
Најголемиот комплет за викендици , но и тој , како и сите други , може да се надоградува и зголемува.
Произведува ел.струја за напојување на 7-8 штедливи ламби од 5-10W навечер, радио,сателитски или ДВД -плеери ,полнач за мобилен и телевизор, навечер и фрижидер( или помал замрзнувач) 24 часа на ден...
Ако имате штала ,може да се користи за осветлување и напојување на помал хидрофор со мотор до 850W и тоа 2-3часа дневно и/или молзачка со мотор до 800 W, 1-2 часа дневно.
Содржи :
- 6 соларни фотонапонски панели од 150 W
- 1 контролер за полнење на акумулаторот од 30А
- 1 инвертер од 24V/4KW
- 4 специјални соларни акумулатори од 6V/240Ah , со длабоко празнење
Повеке информации и други комплети на www.mfc-solar.mk
Цената е :
117000 денари ( 1900 евра) , без монтажа, сo 4x6v/240Ah специјални соларни "Deep charge"акумулатори ,
123000 денари ( 2000 евра) , со монтажа, сo 4x6v/240Ah специјални соларни "Deep charge"акумулатори ,

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 МФЦ-СОЛАР