Logo

Lekoviti kremi masti i melemi

Број на оглас: 1567468 | Објавен на: 03.10.2019, 01:47
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Цена: 300 МКД

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Алтернативна медицина

Вид на оглас: Се продава


-ПРИРОДНА АПИБАЛЗАМ КОЗМЕТИКА БЕЗ СИНТЕТИЧКИ КОНЗЕРВАНСИ И АДИТИВИ/КРЕМИ ,МАСТИ И МЕЛЕМИ НА БАЗА ОД ПРОПОЛИС,МАТИЧЕН МЛЕЧ,ПЧЕЛИН ВОСОК И ЛЕКОВИТИ БИЛКИ НАМЕНЕТИ ЗА НЕГА И ЗАШТИТА НА КОЖАТА И ТЕЛОТО СО ТЕРАПЕВТСКО ДЕЛУВАЊЕ.
-БИЛНА КРЕМА ЗА ХЕМОРОИДИ И ОТЕЧЕНИ ВЕНИ на база од див костен,камилица,невен,ајдучка трева и прополис.
Се користи локално при воспаление на хемороидите,делува антивоспалително,антимикробно,против крварење,болки,антиалергиски,вазоконстрикторно /ги собира вените/.100 гр. 300 денари.
-Билни капки против Хемороиди.
-КРЕМИ ,МАСТИ И МЕЛЕМИ против хроничен екцем /мајасил/,неуродерматитис,алергии,себореа,косопаст,акни,розацеа и други кожни заболувања.
-Билни капки против кожни заболувања.
-Универзална АПИКОЛД Крема 100 денари.
-Прополис крема 150 денари.
-Прополис АПИБАЛЗАМ маст 300 денари.
-АПИ-ЗН мелем 200 денари.
-Крема од невен 150 денари.
-Крема од (ГАВЕЗ)-Symphytum officinale.300 денари.
Билни капки од (ГАВЕЗ)-Symphytum officinale.300 денари.
Маст за синуси 150 денари
Капки за синуси 150 денари.
- Капки за нокти / for nails /150 den.

Против рани, посекотини, гребаници, гнојни воспаленија, модринки, отоци, оштетени лигаменти, зглобови, коски, тетиви, гихт, реума и сл.
Активните супстанции длабоко продираат во ткивото и делуваат со забрзување на зацелувањето на оштетената кожа.

-Маска за лице од матичен млеч,перга и мед.1500 денари.

  Гостивар    Општина: Гостивар

Прати Е-Маил

  APIHERBAL PCELARSTVO DABESKI

Потврден огласувач