Logo

Solarni fotonaponski paneli

Број на оглас: 1855825 | Објавен на: 30.12.2019, 21:19
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1 €
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Апарати за домаќинство / Останато

Вид на оглас: Се продава


МФЦ-СОЛАР е единствената македонска компанија која произведува соларни фотонапонски панели .Произведени се од квалитетни материјали за производство на соларни фотонапонски панели со најсовремена опрема и машини.Поради тоа , произведените соларни панели имаат одличен квалитет, долготрајност и евтина цена.Увозните евтини панели , најчесто кинески модели , иако на лепенките на нив дека се произведени во земјите на ЕУ и најчесто се шверцувани заедно со соларните панели со топла вода , најчесто откажуваат после 1-2 години од монтирањето.
Затоа , купувајте 100% македонски производ..
Нудиме , засега , 3 типа на соларни фотонапонски панели :
- 30 W панел = 2000 ден./панел
- 70 W панел = 4300 ден./панел
- 150 W панел = 7000 ден./панел....0,75 e/W
- 255 W панел = 9500 ден./панел...0.6 e/W
- 300 W панел = 11100 ден./панел..0.6 e/W

Наскоро , ке бидат произведени и други модели ,.
За повеке иформации повелете на www.mfc-solar.mk , каде ке можете да надете и соларни комплети за викендици и куки, инвертери и контролери за полнење..

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 МФЦ-СОЛАР