Logo

Соларни контролери за полнење

Број на оглас: 1877005 | Објавен на: 30.12.2019, 21:18
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 60 €
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Останато

Вид на оглас: Се продава


Се продаваат неколку типа на соларни контролери за соларни фотонапонски системи .
Максималната струја е 30 А .
Два модела поседуваат LCD-дисплеј на кој се гледаат сите параметри на системот , а преку тастерите можат истите тие параметри да се променат ...
Погледнете ги и останатите производи :
-Соларни фотоинапонски панели од 30 W, 70W, 150W и 255W.
-Контролери за полнење од 10А, 20А и 30 А
-Инвертери за 12 и 24 V, со снага од 1500W, 2KW, 3KW, 4KW, 6KW i 10KW
-Комплетите за куќи
-Комплетите за викедници
-Комплетите за наводнување

Сето ова на :
www.mfc-solar.mk

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 МФЦ-СОЛАР