Logo

INVERTER INVERTOR OD 12V DC VO 220V AC 200W

Број на оглас: 2055834 | Објавен на: 04.10.2019, 12:03
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Цена: 1.200 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Потреби за домаќинство / Останато

Вид на оглас: Се продава


Нови инвертери за во автомобил, камион и сл. кои еднонасочна струја 12-15V ја претвораат во наизменична 220V. Сo инвертерот може да се полни лаптоп, или да се поврзи било кој друг електронски уред кој работи на 220V и има моќност до 200W. Исто така можи да се користи и за напојување на пумпи кај систем за парно греење и многу други намени. Со поврзувањето на инвертерот на акомулатор добивате струја 220V! Особено се погодни ако одите негде на подолг пат и имате потреба од некои илектронски уреди кои работат на 220V AC.

Исто така инвертерот располага и со USB port за напојување на уреди кои работат на 5V, како на пример за полнење на мобилен.

Спецификации:
* Влез DC 12V Излез AC 220V, 50Hz (± 1%)
* Авто аларм за предупредување на ниско ниво на батеријата пред автоматски да се исклучи
* Опсег на напон на влез: 10-15 V DC
* Опсег на напон на излез 220V - 240V AC
* Автоматско термичко исклучување во случај на високо загревање
* Екстра пренапони капацитет
* Заштита од обратен поларитет
* Сопствено ладење
* Димензии: 83 * 62 * 37мм
* Нето тежина: 227g

ВРШИМЕ ДОСТАВА ДО ВАША АДРЕСА НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ПРЕКУ КАРГО!!!

  Битола    Општина: Битола

Прати Е-Маил

  Зоран Мишевски

Потврден огласувач