1 / 1
TECHNICS QUARTZ SYNTHESIZER FM/AM STEREO TUNER ST-S4
3.000 МКД
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
11.05.2022 15:25

Кисела Вода / Скопје

Состојба на предмет
Нов

TECHNICS-от е во одлична (нова) состојба (прв газда) и со одлична цена.

Спецификации :
Mono/Stereo Tuner ; FM, MW ; Дигитално штелување ; FM опсег : 87.9 дo 107.9 MHz ; MW опсег : 522 дo 1611 kHz ; Сензитивност : 2.0uV (FM), 250uV (MW) ; Сооднос Signal to Noise : 65dB (FM) ; Дисторзија : 0.1% (FM) ; Селективност: 60dB (FM), 55dB (MW) ; Фреквентен одзив: 20Hz дo 15kHz (FM) ; излез: 300mV ; Димензии : 430 x 53 x 300mm ; Тежина: 3.3kg.

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Радио ресивери

Се продава од: Претпријатие

Реклама5
Реклама5
Потврден огласувач
072246071
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам