Logo

Solarni sistemi za navodnuvanje

Број на оглас: 2470106 | Објавен на: 30.12.2019, 21:14
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1.700 €
Цената е фиксна

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Соларните апарати енергија

Вид на оглас: Се продава


- Систем за наводнување со пумпа до 1,1 KW од 2800 на 2000 евра
- Систем за наводнување со пумпа до 1,5 KW од 3200 на 2200 евра
- Систем за наводнување со пумпа до 3,0 KW од 4000 на 3000 евра
- Систем за наводнување со пумпа до 4,5 KW од 7200 на 4500 евра
- Систем за наводнување со пумпа до 6,0 KW од 9500 на 6000 евра
Можеме да си дозволиме толкаво намалување заради пониските цени на репроматеријалите
и пониските цени на готовиот производ т.е. соларните фотонапонски панели од наше производство.
Овие комплети за наводнување овозможуваат на пумпата за вадење вода да почне да вади вода со изгревање на сонцето,
со смалена брзина и количина на вода. Како сонцето светнува појако , така и брзината и количина на вода се зголемуваат. Од кај 9-10h па до после 14-15 h пумпата работи со максимална снага.
А после тоа снагата почнува да опаѓа и со стемнувањето пумпата престанува да работи.
Наредниот ден системите автоматски се вклучуваат и започнуваат со вадење на вода.
Не се потребни акумулатори и други елементи за контрола , системот работи автоматски , без нагледување.
Во зависност избраниот комплет , кој ќе зависи од типот на пумпата што сакате да ја користите,
ќе зависи бројот на панели и големина на специјалниот тип на инвертер.
Пумпата e обична електрична пумпа за вадење на вода,но треба да е трофазна и тоа 3х380v!
Погледајте ги и другите огласи од вакви системи за наводнување..Цените се движат од 1700 па до 6000 евра.Можни се и поголеми системи со појаки пумпи .
Посетете ја нашата интернет страна www.mfc-solar.mk кади имате уште многу соларни системи за куќи , викендички и за наводнување..
Инфо на : 070 269-000 , 048 522-222 или на Skype : zvonko.dimeski и Viber 070269000

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 МФЦ-СОЛАР