Logo

NAJPRODAVANI KOTLI NA PELETI NA PAZAROT

Број на оглас: 2592162 | Објавен на: 21.08.2019, 14:22
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Цена: 99.606 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Печки

Вид на оглас: Се продава


THERMOFLUX PELLING
Котлите се со јачини од: PELLING 25kW; PELLING 35kW, PELLING 40kW, PELLING 50kW, PELLING 75kW, PELLING 100kW.

АКЦИСКИ ЦЕНИ НА СИТЕ КОТЛИ И ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ ОД РЕНОМИРАНИОТ БРЕНД THERMOFLUX!
Назначената цена е за моделот THERMOFLUX PELLING 25kW.
КОТЛИ НА ПЕЛЕТИ THERMOFLUX PELLING,
ОД НАЈВИСОКА КЛАСА, ПРЕСТИЖНА КЛАСА 5
ЕКОЛОШКИ И ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ
КОТЛИ НА ПЕЛЕТИ
КОТЛИТЕ THERMOFLUX PELLING СЕ ИЗРАБОТЕНИ ВО СОГЛАСНОСТ СО СТРОГИТЕ ЕВРОПСКИ НОРМИ EN 303 – 5 : 2012 И ПРИПАЃААТ ВО НАЈВИСОКАТА КЛАСА НА КОТЛИ НА ПЕЛЕТИ – ПРЕСТИЖНАТА КЛАСА 5
• КОМПАКТНИ И ПОТПОЛНО АВТОМАТСКИ КОТЛИ НА ПЕЛЕТИ
• ОСОБЕНО ВИСОК СТЕПЕН НА ИСКОРИСТУВАЊЕ, ЕФИКАСНОСТ НА КОТЛИТЕ ОД 92% СЕРТИФИЦИРАНА НА ВРВНИ ЕВРОПСКИ ИНСТИТУТИ
• ИНОВАТИВНА, ТЕХНОЛОШКИ НАПРЕДНА, ВИСОКОКВАЛИТЕТНА КОНСТРУКЦИЈА ОД СЕРТИФИЦИРАН ЧЕЛИЧЕН КОТЛОВСКИ ЛИМ.
НАПРЕДНА АВТОМАТСКА РЕГУЛАЦИЈА ЗА ЕДНОСТАВНО КОРИСТЕЊЕ И ВАШ ЦЕЛОСЕН КОМФОР
• ВГРАДЕН СИСТЕМ НА ТЕРМОЧУВСТВИТЕЛНИ СОНДИ СО КОИШТО СЕ ОВОЗМОЖУВА ПОТПОЛНО АВТОМАТСКА РЕГУЛАЦИЈА НА САКАНАТА ТЕМПЕРАТУРА НА ВАШИОТ ОБЈЕКТ. ПО ВАША ЖЕЛБА, КОТЕЛОТ АВТОМАТСКИ СЕ АДАПТИРА НА ТОПЛИНСКИТЕ ПОТРЕБИ НА ОБЈЕКТОТ.
• АВТОМАТИКАТА НА КОТЛИТЕ ИМА МОЖНОСТ И ЗА ПОВРЗУВАЊЕ СО СОБЕН ТЕРМОСТАТ, ЗА ПОЕДНОСТАВНА, ПОПРАКТИЧНА И ПОЕКОНОМИЧНА РЕГУЛАЦИЈА.
• МОЖНОСТ ЗА РЕГУЛАЦИЈА НА РЕЖИМОТ НА РАБОТА ОД 30-100% ОД МАКСИМАЛНИОТ КАПАЦИТЕТ НА КОТЕЛОТ
• ТИВКА РАБОТА НА КОТЕЛОТ
• ЕДНОСТАВНО ОДРЖУВАЊЕ
• 5 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
ДЕЛ ОД КАРАКТЕРИСТИКИТЕ КОИШТО ГИ ИЗДВОЈУВА КОТЛИТЕ THERMOFLUX PELLING ОД ОСТАНАТИТЕ КОТЛИ НА ПАЗАРОТ
– ОСВЕН ПРИМАРНО НА ПЕЛЕТИ, КОТЛИТЕ МОЖАТ ДА РАБОТАТ И НА 5 ДРУГИ ЕНЕРГЕНСИ: ДРВА, ГАС, НАФТА, СЕМКИ ОД ПЛОДОВИ, КАКО И НА БИОЛОШКО ЕКОЛОШКО ГОРИВО ТИП RDF.
– КОТЛИТЕ СЕ ТРОПРОМАЈНИ, СО ТРИ ВИСОКИ ЦИРКУЛАЦИИ НА ОГНОТ И ГАСОВИТЕ КОИШТО СЕ СОЗДАВААТ ПРИ ПРОЦЕСОТ НА ГОРЕЊЕ.
– ВО ЦЕВНИТЕ ИЗМЕНУВАЧИ НА КОТЕЛОТ СЕ ДОДАДЕНИ СПИРАЛНИ ТУБУЛАТОРИ КОИ ДОПОЛНИТЕЛНО ЈА ЗГОЛЕМУВААТ МОЌНОСТА И ЕФИКАСНОСТА НА КОТЛИТЕ.
– ИМААТ ВНАТРЕШНО ВГРАДЕН ДОЗАТОР НА ПЕЛЕТИ (ПОЛЖАВ)
– КЕРАМИЧКИ ГРЕЈАЧ ЗА ПОТПАЛА
– ПОТПОЛНО АВТОМАТСКА РЕГУЛАЦИЈА СО ДНЕВЕН И НЕДЕЛЕН ТАЈМЕР
– ВГРАДЕНА ТЕРМОЧУВСТВИТЕЛНА СОНДА ЗА РЕГУЛАЦИЈА НА ТЕМПЕРАТУРАТА НА ИЗДУВНИТЕ ГАСОВИ, СО ШТО НЕ СЕ ДОЗВОЛУВА ЗАГУБА НА ТОПЛОТНА ЕНЕРГИЈА НИЗ ОЏАКОТ
– ПРЕСТИЖНИ СЕРТИФИКАТИ ЗА КВАЛИТЕТ ОД ВРВНИ ЕВРОПСКИ ИНСТИТУТИ: TUV THURINGEN СЕРТИФИКАТ, TUV NORD, ISO 9001:2008 и СЕ СЕРТИФИКАТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ.
http://tehnoauto.com.mk/

Телефони за контакт:
2463 333 / 071 257 086

  Скопје    Општина: Аеродром

Прати Е-Маил

  ТЕХНО АУТО ДООЕЛ (претпријатие)

Потврден огласувач