Logo

KAMINI NA PELETI SO VRVEN KVALITET

Број на оглас: 2592180 | Објавен на: 21.08.2019, 14:22
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Цена: 74.375 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Камини

Вид на оглас: Се продава


Камини на пелети THERMOFLUX INTERIO 14(14 kW)

ПРОВЕРЕТЕ ЗОШТО СМЕ БРОЈ 1 НА ПАЗАРОТ ЗА ПЕЛЕТИ И КОТЛИ И ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ!

АКЦИСКИ ЦЕНИ ЗА СИТЕ КОТЛИ И ПЕЧКИ НА ПЕЛЕТИ ОД РЕНОМИРАНИОТ БРЕНД THERMOFLUX!
Задоволство ни е да Ви ја претставиме линијата на печки на пелети INTERIO, потполно автоматски топловодни камини наменети за спојување со инсталации за централно греење. Напредната и модерна технологија со која се изработени им овозможува да имаат висок степен на искористување 94%,со што овозможуваат потполно и комотно загревање на просториите,а со максимална заштеда на енергенсот (пелетите). Печките се компактни, потполно опремени, со вградени: експанзионен сад, циркулациона пумпа и сигурносен вентил, а внатре во нив имаат и резервар за пелети со капацитет од 30 kg. Поголемиот дел од енергијата ја пренесува на водата за загревање на радијаторите, а еден мал дел оддава преку стаклото. Печките се со првокласен квалитет, сертифицирани со TÜV THÜRINGEN Сертификат за квалитет на Техничкиот Универзитет во Виена, Австрија (Technische Universität Wien) a поседуваат и ISO 9001:2008 Сертификат, како и CE Сертификат. Камините INTERIO се многу лесни за одржување и користење. Имаат вграден пепелник во кој паѓа пепелта при согорување на пелетите.
Камините претставуваат извонреден спој на модерен, уникатен дизајн и максимална економичност, а воодушевуваат со својот квалитет, брзина на загревање на просторот и комфорот кој го создаваат. Ги карактеризира исклучително квалитетна изработка од сертифициран челик, а декорацијата ја надополнува рачно изработената италијанска керамика, додадена на горната плотна и страните на печката, која на INTERIO му дава нота на вонвременска елеганција. Зависно Вашиот избор бојата на керамиката може да биде кармин црвена или мермерна беж боја. Автоматиката која е инкорпорирана во каминот пружа удобност на потполно автоматско загревање на Вашиот дом со можност за многу детално и прецизно програмирање на палењето и гасењето со дневен и неделен тајмер (дури и до 4 пати дневно палење и 4 пати дневно гасење, при поврзување со собни термостати по постигнување на зададената (саканата) температура печката ја гасне,ја сведува на минимум својата работа се до следниот регистриран пад на температурата од страна на термостатот,со ова каминот прави огромна заштеда на енергенсот (пелетите) сведувајќи ја на минимум нивната потрошувачката.
http://tehnoauto.com.mk/

Телефони за контакт:
2463 333 / 071 257 086

  Скопје    Општина: Аеродром

Прати Е-Маил

  ТЕХНО АУТО ДООЕЛ (претпријатие)

Потврден огласувач