Logo

NAJKVALITETNI PANELNI RADIJATORI NA PAZAROT

Број на оглас: 2592284 | Објавен на: 21.08.2019, 14:22
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Цена: 3.000 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Парно греење

Вид на оглас: Се продава


PEKPAN панелните радијатори се наречени ТИТАНИ МЕЃУ ПАНЕЛНИТЕ РАДИЈАТОРИ
PEKPAN радијаторите се најмоќни и најтешки сертифицирани панелни радијатор на македонскиот пазар. Единствени на пазаров со антикорозивна заштита и висока моќност која е докажана и сертифицирана на ПОЛИТЕХНИЧКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ ВО МИЛАНО (POLITECNICO DI MILANO).

Прикажаната цена е за PEKPAN панелен радијатор со димензии 600mm висина х 1000mm должина, односно за 1 метар должен.

Со секој радијатор доаѓа гратис комплетен сет за приклучување составен од штопни, вентили за воздух, држачи, завртки и типли.

PEKPAN е фабрика со огромна традиција и искуство основана во далечната 1969 год. Врвните карактеристики и тежина на радијаторите, како и високата топлинска моќност (максимално топлинооддавање) на PEKPAN радијаторите се должи на совршениот дизајн на радијаторите и големата површина на конвекторите во внатрешноста, кои ја пратат целата должина на радијаторот. Врвната антикорозивна заштита со нано-технолошки третирана површина ги прави отпорни на надворешни влијанија и овозможува долги години радијаторите да го задржат својот сјај и бисерно бела боја. Изработени се од висококвалитетен челичен лим со дебелина 1.30 mm Ладно валан топлиноспроводлив челичен лим изработен според DIN EN 10130 стандард со DC 01 квалитет.
-Радијаторите кои се Тип 22 имаат два панели и два конвектори помеѓу панелите. Имаат модерна 33,3мм водена комора. Радијаторите се произведени со најсовремен компјутерски автоматизиран производен процес по сите светски стандарди CE, EN 442, GOST-R, UKR SEPRO, ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, TSE.
При изработката на радијаторите е внимавано и на најситните детали. Со еден збор кажано PEKPAN панелните радијатори СЕ НАПРАВЕНИ ДА ТРААТ подолго од сите очекувања.

Се произведуваат во 5 различни висини: 300mm - 400mm - 500mm - 600mm - 900mm - 27 Различни должини по избор 400mm до 3000mm, со зголемување од 100mm.
- Отпорни се на висок притисок - Тестиран притисок 13bar
- Максимален работен притисок 10bar
- Гаранција 10 години.
http://tehnoauto.com.mk/

Телефони за контакт:
2463 333 / 071 257 086

  Скопје    Општина: Аеродром

Прати Е-Маил

  ТЕХНО АУТО ДООЕЛ (претпријатие)

Потврден огласувач