Logo

Qashqai Navi Connect Edition 1.6 DCI 130

Број на оглас: 2701729 | Објавен на: 17.08.2020, 09:11
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Nissan

Модел: Qashqai

Година: 2016

Гориво: Дизел

Километри: 110000

Менувач: Рачен

Каросерија: Теренци - SUV

Боја: Бела

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 06.2020

Сила на моторот: 96 kw / 131 ks

Kласа на емисија: Еуро 6

Цена: По Договор

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


ABS (Систем против блокирање на тркалата)
EBD (Електричен регулатор на силата на кочење)
ESP (Електронска контрола на стабилност на возилото)
NBAS (Зајакнување на силата на сопирање во итен случај)
Сигурносни предни и странични воздушни перничиња (возач и совозач)
Сигурносни завеси (возач и совозач)
Можност за исклучување на совозачкото воздушно перниче
Два 3-точковни појаси напред и назад
Ограничувач на силата на затегнување на предните појаси
По висина подесиви сигурносни појаси
ISOFIX држачи за детски седишта
Nissan интелигентен надзор на шасија: Active Ride control, Active Trace
control
Резервно тркало
Функција Autohold (помош при стационарно возило со вклучен мотор -
само со рачен менувач)
Внатрешност
Клима уред
Филтер против прав
Радио со CD, МП3 читач
Приклучок за USB, AUX
DAB дигитален радио прием со 4 звучници
Bluetooth handsfree систем
Мерач на надворешна температура
Дигитален часовник
Серво управувач подесуван по висина и длабочина
Команди за радио, патен компјутер, темпомат и Bluetooth на управувач
Електрична контрола на стаклата напред и назад
Осветлен багажен простор
Огледала (штитници од сонце)
12 V приклучок напред
Централна конзола со 2 држачи за раце
По висина подесиви потпирачи за глава напред (2) и назад (3)
Возачко седиште подесиво по висина
Деллив преклоплив наслон на задната клупа (60:40)
Преден наслон за рака
Седишта обложени со црна ткаенина
Внатрешни кровни облоги во светло сива боја
Декори на вратите и предни плочи во црна боја
Надворешен изглед
Челични фелни 16” со украсни поклопци
Димензии на гуми 215/65 R16
Преден и заден браник во боја на каросерија
Заштитна пластика околу возилото
Рачки на вратите во боја на каросерија
Електрично подесиви ретровизори со функција на греење, во боја на
каросерија,Навигација - нова генерација Nissan Connect 2.0 (7" екран на допир)
Пакет Сигурност (Систем за автоматско препознавање на патни знаци, систем за предупредување при ненамерно напуштање на возната лента, автоматско вклучување/исклучување на долги светла, предни и задни паркинг сензори, систем за одбегнување на фронтален судар, самозатемнувачки ретровизор)
Алуминиумски фелни
Затемнети задни стакла
Интелигентен клуч со start/stop копче за вклучување на моторот
Around view monitor
Имобилизатор
Далечинско централно заклучување
Темпомат
Ограничувач на брзина
Помош при тргање на угорнина (Hill Start Assist)
Инструментална плоча со 12,7 - cm TFT екран во боја
Електронска рачна кочница
Систем за мерење на притисок на пневматици (Tyre Pressure Monitoring System)
STOP/START систем
-- LED SVETLA
-- FABRICKA NAVIGACIJA
--KAMERA ZA PARKING 360
-- KLIMATRONIC
--- SERVO
--- MET.
---ABS
---ESP
---CD MP3 + TEL
--- 10 X ARBEGA
--- KOZEN VOLAN so komandi I podesuvanje vo visina)
-- BORD KOMPJUTER
ELEKTRIKA NA STAKLA
ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
TEMPOMAT
KRUS KON. I DR.
( realni kilometri 100% ) SERVISNA KNISKA
KM. MOZE DA GI PROVERITE VO OVLASTEN SERVIS NA NISSAN VO MK.!!!

 Скопје    Општина:Аеродром

Прати Е-Маил

 next car next auto

Потврден огласувач