1 / 9
Peugeot 208 16 blue hdi navi edition
8.999 €
Со вклучен ДДВ
22.09.2022 16:40

Кисела Вода / Скопје

Марка:

Peugeot

Модел:

208

Година:

2019

Гориво:

Дизел

Километри:

90000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Бела

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

07.2022

Сила на моторот:

73 kw / 99 ks

Kласа на емисија:

Еуро 6

PEUGEOT 208 BLUEHDI 15 . 73 KW 2019 GODINA
FABRICKA NAVIGACIJA ✅
ESP - Електронска контрола на стабилност✅
ABS - Систем против пролизгување✅
REF - Електронска распределба на силата на кочење✅
AFU - Помош при нагло сопирање
Воздушни перници, за возач и совозач
Странични воздушни перници
Странични воздушни завеси
клима уред✅
Варијабилен серво управувач подесив по висина и
длабочина
Регулатор на брзината (темпомат)✅
Дневни LED светла✅
Електрични подигнувачи на предните стакла (возачкото
One touch)
Автоматско заклучување на возилото при тргнување
Централно заклучување со далечинско управување
Електрично подесиви ретровизори со греење
Патен компјутер✅
Седиште позади со три наслони за глава
Делливо преклопување на задното седиште-1/3 2/3
Радио CD/MP3 со команди на управувач + 6 звучници
Висинско подесување на возачко и совозачко седиште
Тонирани стакла
Челични наплатки 15”
Задни LED светла✅
PLATENI SITE DAVACKI DO REGISTRACIJA !!! ✅
SERVISNA KNISKA OD PEUGEOT MOZETE DA GI PROVERITE VO OVLASTEN SERVIS ✅

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

NextCar
Потврден огласувач
072666000
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам