Logo

1 KW ON-GRID komplet

Број на оглас: 2887197 | Објавен на: 30.12.2019, 21:26
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 1.000 €
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Cтруја и додатоци - Агрегати

Вид на оглас: Се продава


Плаќате преголеми сметки за електрична енергија во Вашиот дукан, мини маркет, погон или куќа?
Со поставување на еден или повеке ОН-ГРИД модули ( во зависност од Вашите потребите и пресметката ) ке овозможите значителна заштеда .
Основен модул за градба на мини соларна фотонапонска централа за Вашата куќа, дукан или индустриски погон. Се состои од 4 соларни фотонапонски панели од 255W и ON-GRID инвертер од 1 KW.
Овој модул дневно произведува од 5-6 KWh елетрична струја, се приклучува на Вашата електрична мрежа и ја користите Вие.Ако имате поголема потрошувачка од она што произведуваат модулите , тогаш остатокот се повлекува од самата електрична мрежа.
Ако е потребно повеке ел.струја ,се ставаат онолку модули колку што треба,во зависност од потребите и пресметката и тоа на една или на сите 3 фази од ел.мрежа.

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 МФЦ-СОЛАР