Logo

ИНДУСТРИСКИ И СТАНБЕН ПЛАЦ

Број на оглас: 2960326 | Објавен на: 02.10.2019, 01:48
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Квадратура: 6000 m²

Тип на земјиште: Градежно

Цена: По Договор

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Вид на оглас: Се продава


СТАНБЕН И ИНДУСТРИСКИ ПЛАЦ..... Плацот се наоѓа на западната страна од хотелот Шагал-Виница со вкупна површина од 6000 m2 на кои се наоѓа поставено хала во почетна фаза на изградба од 600 m2. Плацот има ГУП и ДУП, со комплет урбанистичка документација-план и локациски услови за две хали од 600 m2 до одобрение за градба. Поднесено е барање за легализација како дивоградба и има извадено број за легализација. Има сопствена струја со саат. Планот за халата е на 2 спрата по 600 m2 од кои на горниот спрат 200 m2 за станбен дел. Цена по договор. Моб. Тел.......... сам на вибер 078 372 903........ Зоран

  Виница    Општина: Виница

Прати Е-Маил

  taci

Потврден огласувач