1 / 12
Plac vo Kriva Palanka
По Договор
15.01.2022 11:32

Крива Паланка / Крива Паланка

Состојба на предмет
Нов

Квадратура:

2296 m²

Тип на земјиште:

Градежно

Се продават плацови за градба на куќи или пак целосно може од 2296м2, во местото викано Мизовски ливади во нова урбана населба каде што се изградени нови куќи во многу кратка близина 30м на магистралниот пат Е-871,кои води за Република Бугарија исто така во тек е реализација на новиот експресен пат и жележничка на 150 метри, непосредно на 100м се наоѓат до ресторанот Облаче на влезот во градот на Крива Паланка, идеално за изградба на куќа, викендица, деловен објект, плац за продажба на коли итн, чиста имотна документација местото спаѓа во вонградежен реон може слободно да градите и да биде уцртан вашиот објект ,местото располага со струја вода калинзација, пат до секој плац, сончев терен рамна површина на земјиште за изградба на куќа без да градите заштитен ѕид (стена), комунали за градба чинат некаде од 5 еур од 1м2 чиста околина блиску до центарот на градот, одалеченост од центарот до градот е 2,4км .Информации на тел.моб преку јавување Не преку Вибер само за озбилни купци.
Цена по договор во завиисност од изборот на парцелата на плацот.

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Kriva Palanka
Nikola Tesla 23
Потврден огласувач
070316915
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам