Logo

WV TIGUAN 2.0 4MOTION NOV UVOZ 2011 god

Број на оглас: 3000985 | Објавен на: 31.05.2020, 10:13
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: VW Volkswagen

Модел: Tiguan

Година: 2011

Гориво: Дизел

Километри: 300000

Менувач: Рачен

Каросерија: Теренци - SUV

Боја: Сива

Регистрација: Странска

Регистрирана до: 08.2019

Сила на моторот: 105 kw / 143 ks

Цена: 7.499 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


• 4Motion
• ESP
• Електронска паркирна сопирачка со Auto Hold функција и помош при тргнување на нагорнина
• Cruise Control
• Off-road
• Radio / CD / MP3, Bluetooth, читач за SD картички
• Припрема за телефон
• RNS-510 навигација
• Борд компјутер
• Електрика на ретровизори
• Електрични прозори
• Tермоизолациони тонирани стакла
• Климатроник ДВОЗОНСКИ
• Кожен волан
• Команди на волан
• Автоматско затемнување на внатрешниот ретровизор
• Светла за магла
• Сензори за дожд
• Хром пакет
• Централно заклучување
• 2 оригинални клучa
• сервисна книшка до последен километар
• сервисирана комплетно филтри
ујле,ребраст каиш,водна пумпа и затегачи

Колата е во топ состојба и може да се провери во било кој сервис по ваша желба
По потреба може да се царини на Мк табли за 1 ден

 Штип    Општина:Штип

Прати Е-Маил

 Ivan

Потврден огласувач