Logo

98,8% чист калиум цијанид во прав и таблети за продажба

Број на оглас: 3025974 | Објавен на: 25.09.2018, 01:08
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Цена: 100 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Часовници и Накит / Накит / Бисер накит / Разно

Вид на оглас: Се продава


Ние сме законски производители и сигурни добавувачи на калиум цијанид кој е безбоен кристален состав. Нашите калиум цијанид е познат по накит дилери и многу други за својот екстремен и исклучителен висок квалитет и чистота, исто така хемиски позлата и buffing својства. Нашите злато, органска синтеза и клиенти за галванизација никогаш не се погледнале на друго место откако тестирале нашиот производ. Калиум цијанид се нуди во прав или цилиндрична таблета. Тоа е неоргански соединение со формулата KCN. Ова безбојно кристално соединение, слично по изглед на шеќер, е високо растворливо во вода. Повеќето KCN се користат во рударството, органската синтеза и галванизацијата. Ние можеме да ви понудиме три оценки по многу умерени стапки, KCN 90%, KCN 98% и KCN 99%. Контактирајте не за повеќе детали. Ние исто така можеме да прифатиме многу мал број на нарачки за употреба во лабораторија, како што е 50-1000 грама. Ја поздравуваме вашата нарачка. контактирајте не на е-пошта: (adolischemicals@gmail.com)

  Струмица    Општина: Струмица

Прати Е-Маил

  adolischemicals