1 / 10
PLIN. BOCA 3kg.-SKARA-LAMBA-RESHO - ПЛИН. БОЦА 3кг.-СКАРА-РЕ
1.300 МКД
03.06.2023 10:20

Скопје Центар / Скопје

ПОЛОВНИ ПЛИНСКИ УРЕДИ:

👉  ПЛИНСКА БОЦА 3кг. /се ЗАМЕНУВА во МАКПЕТРОЛ/;
👉  ПЛИНСКА СКАРА 👉  МОНТАЖА на САМАТА БОЦА 2 и 3 кг. со ДИМЕНЗИЈА 220х240мм - ВИДИ ФОТО;
👉  ПЛИНСКА ЛАМБА 👉  МОЌНОСТ 200W - ПОТРОШУВАЧКА 78г./ч. - ВИДИ ФОТО;
👉  ПЛИНСКО РЕШО 👉  со 1 РИНГЛА се МОНТИРА на САМАТА БОЦА 2 и 3 кг.;
👉  ПЛИНСКО РЕШО 👉  со ДВЕ РИНГЛИ - МАРКА > SLOBODA < CACAK;
👉  ПЛИНСКИ БРЕНЕР 👉  се КОРИСТИ за ЗАГРЕВАЊЕ и ЗАЛЕМУВАЊЕ:
➜  ХЛАДЊАЦИ;
➜  АЛУМИНИУМСКИ и БАКАРНИ ЦЕВКИ за ПАРНО;
➜  ОЛУЦИ;
➜  ЗЛАТЕН и СРЕБРЕН НАКИТ;
➜  ЗАГРЕВАЊЕ на РАЗНИ МЕТАЛНИ и ЖЕЛЕЗНИ КОМПОНЕНТИ од ЖЕЛЕЗАРИЈА или ДРУГА НАМЕНА.
БРЕНЕРОТ ПОСЕДУВА ЦРЕВО, РЕГУЛАТОР и ДРЖАЧ, а МОЖЕ и КОМПЛЕТЕН СИСТЕМ со ПЛИНСКА БОЦА 3 кг, за УПОТРЕБА ВЕДНАШ - ВИДИ ФОТО.
👉  ПЛИНСКИ ПРОТОЧЕН БОЈЛЕР WG 250/5/ГЕРМАНСКИ/.

* * * ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ * * *
- ПРОТОК на ВОДА: 10 L/min;
- МОЌНОСТ: 17,4 kWh;
- КАПАЦИТЕТ: 250 kcal/min;
- ОПТОВАРУВАЊЕ: 300 kcal/min;
- ТЕМПЕРАТУРА на ВОДА: 60-65 (С)степени;
- ВРЕЛА ВОДА за 10 секунди (зависи од должина на инсталација);
- РЕГУЛАЦИЈА на ПРИТИСОК за ПЛИН и ВОДА;
- ИЗЛЕЗ за ИЗДУВ Ф-105 мм;
- ДИМЕНЗИЈА: 33х22х70см;
- ПРИКЛУЧОК за ИЗДУВНИ ГАСОВИ (ВЕНТИЛАЦИЈА);
- ПРИТИСОК на ВОДА МИНИМУМ 3 БАРИ.

NAPOMENA:
* DOKOLKU sum NEDOSTAPEN ne OChAJUVAJTE & PRATETE SOCIJALKA - FAST REPLY.
* NESERIOZNI & NEREALNI PONUDI, ne go GUBETE VASHETO DRAGOCENO VREME so ZEVZEK MUABET.

09:00 - 21:00 chas.
M.o.B.i / 075 584 501 / Viber / WhatsApp / SMS /

Категорија: Дом и Градина / Апарати за домаќинство / Останато

Се продава од:

Пеџа
Потврден огласувач
075584501
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам