Logo

СТОП за 'РЧЕЊЕ и НОЌНА АПНЕА (stop za RCENJE i APNEA))

Број на оглас: 3105891 | Објавен на: 13.01.2020, 14:51
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 290 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Медицински материјали / Медицински производи

Вид на оглас: Се продава


Стегачот од неопрен е одлично решение за сите што имаат проблем со ноќното 'рчење и со прекинот на дишење познат во медицината како ноќна опструктивна апнеа.
Стегачот содржи лепенка што го прави прилагодлив за секоја големина на глава.
Функционира на тој начин што ја поткрева долната вилица за време на спиењето и ја намалува брзината на движење на воздухот и намалени вибрации на меките ткива, што резултира со престанок на 'рчењето.
Кај опструктивна ноќна апнеа не дозволува да дојде до запирање на проткот на воздух и состојба на прекин на дишењето.
Со користење на стегачот луѓето од Вашата околина немаат проблем со вашето 'рчење во текот на ноќта.
Стегачот помага при БРУКСИЗАМ, односно чкрипење на забите или несакано спонтано стискање на забите од горната и долната вилица.
ЦЕНА: 290 денари + достава 80 денари по Карго експрес до претставништво во Вашиот град (до дома +30 денари)

 Гостивар    Општина:Гостивар

Прати Е-Маил

 majster

Потврден огласувач