Logo

Rotel RA-970BX

Број на оглас: 3107689 | Објавен на: 19.02.2019, 15:19
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 9.000 МКД
Цената не е фиксна

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Вид на оглас: Се продава


Продавам стерео појачало Rotel RA-970BX во минт состојба.

Карактеристики:

Power output: 60 watts per channel into 8Ω (stereo)
Frequency response: 10Hz to 100kHz
Total harmonic distortion: 0.03%
Damping factor: 150
Input sensitivity: 160mV (line)
Signal to noise ratio: 95dB (line)
Dimensions: 440 x 92 x 347mm
Weight: 6.2kg

 Свети Николе    Општина: Свети Николе

Прати Е-Маил

 Денис

Потврден огласувач