Logo

Печка на пелети за парно 30 kw

Број на оглас: 3140670 | Објавен на: 16.01.2019, 13:33
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Цена: 50.000 МКД

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Печки

Вид на оглас: Се продава


Pecka na peleti
Се продава печка на пелети за парно греење од 30 kw наменета за греење на површина до 180 квадрати, користена една сезона во одлична состојба.

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

Димензии - 1010mm (висина) / 610mm (ширина) / 720mm (длабина)
Максимална површина на загревање - 180m²
Потрошувачка на пелети - min. 1,0Kg/h max. 5,0Kg/h
Максимална моќност - 24kW
Максимален капацитет на пелети - 30kg
Ефикасност - до 92%
Тежина - 215Kg
Притисок - 0,5-2,0bar
Капацитет на вода во котелот – 55l
Емисија на CO - <320
Температура на излезна топлина - 160°C
Потрошувачка на електрична енергија – 60/400W
Дијаметар на цевката за довод на воздух - 60mm
Приклучок за електрична енергија - 230V / 50Hz
Дијаметар на издувна цевка - 80mm

  Валандово

Прати Е-Маил

  Vasko

Потврден огласувач