Logo

Alfa 147 19jtdm 2006g

Број на оглас: 3152935 | Објавен на: 20.10.2019, 15:08
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Марка: Alfa Romeo

Модел: Alfa 147

Година: 2006

Гориво: Дизел

Километри: 190000

Менувач: Рачен

Каросерија: Хеџбек

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 05.2020

Сила на моторот: 110 kw / 150 ks

Цена: 2.750 €
Цената не е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


ALFA ROMEO 147 SO 1,9 JTDm MOTOR SO 110kw +cip 2006 GODINA
MOZE ZAMENA ZA 159ILI 166
REALNI 199 000 KM
MOZE PROVERKA OD VAS MAJSTOR NA LICE MESTO

FULL OPREMA :
- KLIMA
- 10 AIRBAGS
- ABS KOCNICI
- ESP KONTROLA NA PROLIZGUVANJE
- SERVO VOLAN SO PODESUVANJE
- BOARD COMPUTER
- LED SVETLA
- ELEKTRIKA NA STAKLA
- ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
- CENTRALNO ZAKLUCUVANJE
- ALUMINIUMSKI BANDAZI 225/40r18
- CD RADIO FABRICKO

  Скопје    Општина: Кисела Вода

Прати Е-Маил

  toni

Потврден огласувач