Logo

Android X21 Plus - Smartphone

Број на оглас: 3166303 | Објавен на: 16.02.2019, 19:27
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Друга марка

Модел: X21 Plus

Боја: Red

Интерна меморија: 64 GB

РАМ меморија: 4 GB

Големина на екранот: 6" инчи и поголеми

Цена: 6.300 МКД

Категорија: Мобилни телефони и додатоци / Мобилни телефони

Вид на оглас: Се продава


📱 Смартфон "Android X21 Plus" 📱 ➡️ Телефонот работи на 8.1 Андроид систем. Има 4гб рам и 64гб ром меморија. Поддржува две СИМ картички на 4Г мрежа и има слот за мемориска до 264гб. Face unlock, fingerprint unlock функции. ➡️ 6.2 инчен екран со notch. 5800mah батерија. Bluetooth 4.0. Android Micro-USB порт за полнење со aux излез за слушалки. Octa-core 2.0 јадрен процесор. ✅ Со него доаѓаат оригинално пакување, полнач и кабел за полнење, слушалки, веќе вградена заштита на екран, дополнително стакло за менување на екран, заштитна маска за телефонот. Телефон со овие функции на пазарот моментално чинат над 15 000 денари, а вие денес може да го имате за само 8 300 денари со платена достава до вашиот град или вашето место на живеење по ваш избор 💰

 Демир Хисар

Прати Е-Маил

 Стефан

Потврден огласувач