Logo

CITROEN C5 - EKSTRA SOCUVAN!!!

Број на оглас: 3168361 | Објавен на: 15.02.2019, 12:31
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Citroen

Модел: C5

Година: 2002

Гориво: Дизел

Километри: 200000

Менувач: Рачен

Каросерија: Седани

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 07.2019

Сила на моторот: 110 kw / 150 ks

Цена: 2.600 €
2.700 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


CITROEN C5 2.0 HDI - произведен октомври 2002 година, со поминати 237 000 км и сервисна книшка со евидентирани сите промени.
Регистриран до 7 месец 2019 година со зелен картон.
Направен генерален сервис - сменето уље, филтер за воздух, филтер за уље и за клима на 232.340 км.
Сменети комплет - ребраст каиш, затегачи, водна пумпа на 220 330 км...сменет сет ламела.
Фул опрема - двозонски климатроник.
Колата е во перфектна техничка состојба, ентериерот екстра сочуван.
• НОВО купено Радио SONY со CD, MP3, USB - со специјална маска и зелена боја
• КОМПЛЕТ НОВИ ЗИМСКИ ГУМИ и НОВИ ЛЕТНИ ГУМИ MICHELIN 195/65/15

СЕ ПРОДАВА ПОРАДИ КУПУВАЊЕ НА НОВА КОЛА!!!

 Кочани    Општина: Кочани

Прати Е-Маил

 Davor

Потврден огласувач