Logo

Куќа во Ѓорче Петров 2 на главната улица

Број на оглас: 3169341 | Објавен на: 09.02.2019, 17:51
Промовирај Обнови Измени Избриши      Назад

Број на соби: 7

Квадратура: 100 m²

Број на спратови: 2 спрата

Греење: Струја

Дворна површина: 320 m²

Тип на домот: Мулти семејна куќа

Состојба: Стара

Опрема: Полу наместен

Година на градба: 2005

Број на балкони: Нема

Број на бањи: 2

Подрум: Не

Број на паркинг/гаража: 2 Паркинг места

Ориентација: Североисток

Адреса: Gjorce Petrov 131A

Цена: 99.000 €
Цената не е фиксна

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава


Се продава куќа на главната улица Ѓорче Петров спроти училиштето Ѓорче Петров. Куќата има директен сопствен влез од улицата. Дворната површина изнесува 320м2, долниот спрат 100м2 (поделен на два стана со посебни надворешни влезови) и поткровје од 70м2 (кое може да се приспособи како трет стан со надворешен посебен влез). Првиот стан има 2 спални соби, а вториот 1. Локацијата е одлична доколку сакате да сте на неколку километри од градот, но далеку од градскиот метеж. Дворот има прекрасен поглед кон Вардар и нуди огромна приватност.
Околу цената има простор за договор, но без големи отстапки.

  Скопје    Општина: Ѓорче Петров

Прати Е-Маил

  Daniela

Потврден огласувач