Logo

Се издава наместен стан

Број на оглас: 3189589 | Објавен на: 21.05.2019, 09:10
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 2

Квадратура: 41 m²

Греење: Централно

Спрат: 11 кат

Тип на станот: Во Зграда

Состојба: Реновиран

Опрема: Наместен

Лифт: Да

Број на балкони: 1 Балкон

Број на бањи: 1

Подрум: Да

Број на паркинг/гаража: Повеќе од 3 паркинг места

Ориентација: Запад

Цена: 1 €
Цената не е фиксна

Категорија: Недвижности / Станови

Вид на оглас: Се изнајмува


Во центарот на Битола, во стамбена зграда со два лифта и активно централно парно греење, изнајмувам еднособен стан од 41 м2 со кујна и дневен простор, со посебна спална, балкон и опремено купатило. Станот е реновиран (со ПВЦ дограма) и наместен со мебел, инвентар и опрема (кујна, ел.шпорет, фрижидер, веш машина, прохромски бојлер, туш кабина, ТВ со кабловска врска и интернет).
Во цената на закупнината ќе биди вклучено: парно, лифт, заедничка струја, кабловска ТВ, интернет, вода, комунални придонеси, персонален данок и трошоци за тековно одржување и чистење на заедничките простории на зградата.
Ваша единствена обврска ќе биди подмирување на трошоците за АВАНСНА месечна закупнина и потрошената струја во текот на месецот.
Станот го издавам исклучиво на самец или на брачен пар, за период не пократок од 1 (една) година.
Станот ке биди слободен од 5 Април 2019.
Цена по договор.
Тел. 070 270 843 или 075 295 820

 Битола    Општина: Битола

Прати Е-Маил

 Igor